czwartek, 28 maja 2015

Spotkanie KNPBK w Margoninie - "Nasza Mama czarodziejka"

Czy każda Mama jest czarodziejką? Z pewnością! Kto potrafi wyczarować takie piękne warkocze na naszej głowie? Kto upiecze takie ciasto, że wszyscy zajadają je ze smakiem? Kto zna odpowiedź na każde pytanie? Kto potrafi nas zawsze rozweselić? Mama! Tak potrafią tylko czarodziejki i Mamy. Jak to robią? To ich słodka tajemnica.
Z myślą o Dniu Mamy Spotkanie Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek w Margoninie odbyło się pod hasłem "Nasza Mama czarodziejka". Zajęcia rozpoczęły się krótkim quizem  "Jak dobrze znasz swoją Mamę?". Czy wiesz jaki kolor oczu ma twoja Mama? Kim jest jej najlepsza koleżanka? Okazało się, że dzieci znają swoje Mamy na wylot! Czyżby również jakieś czary?
Kolejną zabawą było odszukanie swojej Mamy dotykając kolejno dłoni wszystkich Mam! Zadanie dzieciom utrudniały zasłonięte chustką oczy. Gdy już dzieci uporały się z zadaniem, sprawdziłyśmy czy Mamom pójdzie równie łatwo z odnalezieniem dzieci.Poszukiwania Mam trwały nadal. Nasi najmłodsi uczestnicy spotkania pomagali dzieciom z obrazkowej rozsypywanki odnaleźć swoje Mamy. Wśród zagubionych byli koza i koźlę, kot i kocię, Mama i dziecko z Polski, a nawet z Chin!
Z okazji Dnia Mamy dzieci przygotowały piękne laurki. Wszyscy doskonale wiedzą, że Mamy lubią napić się pysznej herbaty więc laurki przygotowano w kształcie filiżanek.


Na zakończenie obecna na spotkaniu Mama Kasia przeczytała dzieciom opowiadanie "Jaka nasza Mama zreperowała Księżyc" z opowiadania "Nasza Mama czarodziejka" Joanny Papuzińskiej. W końcu Mamy dzieciom czytają najlepiej!
                                                                                                                                       K. Promińska