niedziela, 24 maja 2015

Już po rajdzie!

W sobotę 23 maja 2015 roku odbył się zorganizowany przez naszą bibliotekę po raz pierwszy rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Jest to ogólnopolska akcja zrzeszająca miłośników książek, rowerów, oraz koloru pomarańczowego.
Do udziału w rajdzie zgłosiło się około 40 uczestników, co nas bardzo mile zaskoczyło. Niespodziankę sprawiła nam również pogoda, pomimo iż prognozy straszyły deszczem było ciepło i słonecznie. 
Rajd rozpoczął się zbiórką przed biblioteką o godzinie 10.00. Po kilku słowach wstępu i odczytaniu regulaminu podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy w drogę!


Przy pomocy mł. asp. Przemysława Frydrycha, Kierownika Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Margoninie wybraliśmy jak najbezpieczniejszą trasę przejazdu, która prowadziła nas kolejno ulicą Polną, Cmentarną, Broniewskiego, Mickiewicza i Wybickiego w kierunku Powstańców Wielkopolskich, gdzie przeprowadziliśmy rowery przez przejście dla pieszych. Dalej droga wiodła ścieżką rowerową do Gospodarstwa Agroturystycznego "Klekoldzin" w Klotyldzinie. 


Na miejscu mieliśmy możliwość obejrzenia zwierząt zamieszkujących gospodarstwo. Konie, owce i kozy stanowiły atrakcję dla dzieci i dorosłych. 
Pod wigwamem odbyło się losowanie upominków. Każdy uczestnik mógł liczyć na miłą niespodziankę, wśród których znalazły się: 3-dniowe karnety na zjeżdżalnie wodne, karnety dzienne na narty wodne, bony na pizzę, jazdę konną, bukiety kwiatów, kurczaka z rożna, zestawy kosmetyków, pojemnik Tupperware oraz kamizelki odblaskowe.
Po tym niedługim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą trasę drogami leśnymi. 


U celu czekał na nas poczęstunek oraz ognisko przygotowane na boisku wiejskim, gdzie dołączyła do nas grupa Odjazdowego Bibliotekarza z Chodzieży. 


Na miejsce spotkania przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Margoninie, którzy przeprowadzili pokaz sprzętu strażackiego i pierwszej pomocy. Niewątpliwie była to największa atrakcja dla najmłodszych uczestników rajdu. Dzieci mogły wybrać się wozem strażackim na przejażdżkę wokół boiska.


Dla uczestników przygotowaliśmy stanowisko bookcrossingu, gdzie można było bez zobowiązań wymienić się książkami. 


Spotkanie zakończyliśmy zwiedzaniem nowego budynku biblioteki po czym udaliśmy się w drogę powrotną. Rajd zakończył się o godz. 16.00.


Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rajdowiczom za obecność, sponsorom - Burmistrz Miasta i Gminy Margonin, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Margonin Piotr Ścibura, Ośrodek Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Margoninie, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Nauka Jazdy Konnej Kamila Hamerlińska, Centrum Ubezpieczeń Mirosława Wysocka, Kwiaciarnia "U Kamili" Kamila Wikariusz, Tupperware Izabela Ćwirko-Lupa, Restauracja Komfort, Studio Urody i Wizażu Joanna Słodowa, AVON Monika Sipińska, Mała Gastronomia Andrzej Meliński za ufundowane upominki, prowiant i ubezpieczenie NNW uczestników, grupie Odjazdowego Bibliotekrza z Chodzieży za przybycie, napoje, prowiant oraz upominki dla uczestników, strażakom z OSP Margonin za pokaz sprzętu strażackiego oraz pierwszej pomocy, leśniczemu Jackowi Simińskiemu za podarowanie drewna na ognisko, mł. asp. Przemysławowi Frydrychowi z Komisariatu Policji w Margoninie za pomoc w ustaleniu trasy rajdu, właścicielom Gospodarstwa Agroturystycznego "Klekoldzin" za udostępnienie obiektu oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do zorganizowania rajdu.
                                                                                                                             K. Promińska