poniedziałek, 2 listopada 2015

"Skarby jesieni" w Radwankach

Członkowie Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek działającego przy Bibliotece Publicznej w Radwankach spotkali się w czwartek z mieszkańcem Stumilowego Lasu – Królikiem, aby wspólnie z nim podziwiać to co jesienią zbiera się z ogrodów, lasów, pól i sadów. Co przechowujemy, gdzie i jak?
Następnie przyszedł czas na przeczytanie  fragmentu książki pt."Rośnij z Kubusiem Puchatkiem", w którym to przyjaciele pomogli zebrać królikowi warzywa z ogrodu do spiżarni, a on w podzięce ugotował dla nich pyszny warzywny gulasz.
Po wysłuchaniu opowiadania wszyscy z apetytem zasiedli do stołu i zajadali się przygotowanymi  wcześniej jabłkami, marchewkami i orzechami. Później uczestnicy spotkania poznali różne liście i nazwy drzew z których pochodzą.


Na zakończenie odbył się konkurs ze znajomości liści, wykonano też rysunek jednego  liścia oraz ulubionego warzywa lub owocu. Wyśmienitą zabawą było też rzucanie orzechami do koszy. Celne rzuty były nagradzane  orzechami, które z ochotą zabrano do domu.
Kolejne spotkanie Koła, odbędzie się w listopadzie i będzie kontynuacją "Skarbów Jesieni".

                                                                                                                                           E.Zamiara