poniedziałek, 2 listopada 2015

Nowi czytelnicy w Radwankach

W tym tygodniu nasza filia biblioteczna w Radwankach powiększyła grono swoich czytelników o kolejne 27 osób.
Nowymi czytelnikami stali się uczniowie klasy Ia i Ib tutejszej Szkoły Podstawowej, którzy nie mogli doczekać się faktu bycia pełnoprawnymi czytelnikami już od momentu rozpoczęcia roku szkolnego. Na początek wizyty w bibliotece pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, układem książek na półkach, "prośbami książki" oraz literaturą odpowiednią dla ich grupy wiekowej.

Następnie otrzymały karty na których złożyły własnoręczne podpisy oraz wybrały swoje pierwsze książki co wcale nie było łatwe. Bibliotekarka, Pani Marlena zadbała o duży wybór książeczek na dobry początek. Na koniec utworzyła się kolejka do lady bibliotecznej z wybranymi lekturami.
Zanim nowi czytelnicy opuścili Bibliotekę otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.