czwartek, 25 lutego 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece w Radwankach

W tym roku po raz drugi Biblioteka  w Radwankach włączyła się do akcji  Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy 9 lutego. Celem akcji było przybliżenie najmłodszym użytkownikom zasad bezpiecznego poruszania się w internecie. Na spotkanie zaproszono dwie klasy: IIa i IIb, których uczniowie dopiero zaczynają swoją przygodę z komputerem i internetem w tutejszej bibliotece.
Spotkanie rozpoczęło się od wyjaśnienia co to jest komputer i co to jest internet. Następnie dzieci obejrzały film o "Sieciakach", w którym była mowa o 4 głównych zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. Po projekcji filmu zasady wypisano i wyjaśniono. W dalszej części uczestnicy zajęć dowiedzieli się o cyberprzemocy i na czym ona polega, mówiono też o uzależnieniu od internetu i jak się ono objawia. Dzięki grze "Bezpieczny internet"  poznały również zasady tworzenia haseł i ich zapamiętywania.  Uczniowie ze spotkania wyszli z przeświadczeniem, że to od użytkowników czyli w dużej mierze od  nich samych zależy to na ile internet jest bezpieczny.
Za udział w Dniu Bezpiecznego Internetu uczniowie otrzymali "buźki" naklejki.