wtorek, 23 lutego 2016

Spotkanie maluchów z "Dwunastoma miesiącami"w bibliotece w Radwankach

W lutym bibliotekę w Radwankach odwiedziły najmłodsze dzieci z przedszkola. Maluchy tym razem siadły w kręgu pośrodku którego leżał przedmiot imitujący ognisko. Zabieg ten miał ułatwić dzieciom wizualizację bajki pt."O dwunastu miesiącach", którą wysłuchały podczas wizyty w bibliotece. W następnej części spotkania przedszkolaki narysowały fiołki, poziomki i jabłka, które to w lesie podczas srogiej zimy kazała szukać macocha sierotce Kasi. Tylko dzięki pomocy dwunastu braciom miesiącom, mogła wrócić do domu z pełnym koszykiem trzy razy, nie zamarzając w groźnym lesie. Uświadomiło to dzieciom, że warto być miłym i uprzejmym, bo wtedy łatwiej można uzyskać pomoc. Natomiast złą macochę i jej córkę spotkała zasłużona kara: zamarzły w lesie ponieważ były chciwe, nieuprzejme i leniwe. Na zakończenie wizyty maluchy zjadły po kawałku jabłka, zagrały w grę i dziękując za bajkę wróciły do przedszkola.