czwartek, 4 lutego 2016

Tak przebiegały ferie w Próchnowie

Ferie zimowe to dwutygodniowy czas, kiedy dzieci i młodzież mogą odpocząć od nauki przed kolejnymi kilkoma miesiącami intensywnej nauki.
Ze względu na liczne pokusy
i zagrożenia współczesnego świata nie można jednak pozostawiać ich bez opieki i zajęcia.
Jak co roku organizacją wolnego czasu dla młodych ludzi zajęła się MGBP w Margoninie
Filia w Próchnowie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie oraz Ośrodek
Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Margoninie.

Podczas ferii dzieci i młodzież z Próchnowa oraz okolic uczestniczyli w zajęciach kulturalnych, plastycznych i sportowych przygotowanych przez Panią Bibliotekarkę Grażynę Michalewicz oraz Panią Annę Magdziak i Panią Emilię Płaczek. Sporą dawkę pozytywnych emocji dostarczyły zajęcia plastyczne.
Motywem przewodnim zajęć był karnawał oraz styczniowe święto dziadków. Dzieci
przygotowały maski oraz ozdobne balony na Dzień Babci i Dziadka, które wręczyły na
uroczystym ognisku zorganizowanym z okazji ich święta. Oprócz seansów filmowych
uczestnicy zajęć brali udział w różnego rodzaju zabawach i grach m.in. Eurobiznes,
Bingo, Chińczyk i Story Cuber.
Podsumowując akcję “Ferie zimowe – ciekawe również w Próchnowie „ można przyznać , że na nudę zabrakło czasu.
Jak zawsze dużej pomocy udzielił Pan radny Jerzy Staniewski przy organizacji ogniska.

G.Michalewicz