środa, 27 stycznia 2016

Dofinansowanie z Biblioteki Narodowej

Biblioteka otrzymała dofinansowanie na zakup książek z Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.
Program realizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 a celem jego jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.
„Zadaniem Programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek jest wzmocnienie bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego aktualizowania zasobów a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek”. Na to zadanie w 2015 roku otrzymaliśmy 10550,- zł.