wtorek, 3 grudnia 2019

Rowerem przez Kolumbię

Pod koniec listopada w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Margoninie po raz ostatni spotkaliśmy się z podróżnikiem i autorem książek Piotrem Strzeżyszem. Tym razem przenieśliśmy się z Azji do Ameryki Południowej i odwiedziliśmy Kolumbię. Podróż rowerem pozwoliła na odwiedzenie miejsc mniej znanych zwykłym turystom i poznanie ludzi zamieszkujących ten kraj. Usłyszeliśmy i dowiedzieliśmy się od Pana Piotra wiele ciekawych historii o tym “kawałku” świata. Warto było przyjść do Biblioteki i “odkryć” Kolumbię z “rowerowej” perspektywy Piotra Strzeżysza.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Co jest za horyzontem? Rowerowe odkrywanie świata…" w Programie "Partnerstwo dla Książki".

Piotr Strzeżysz, polski  podróżnik, rowerem przemierzający świat, pisarz i fotograf, laureat Nagrody Kolosa w kategorii Podróże (2014)
i Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (2015),  autor książek i bloga On The Bike. Piotr Strzeżysz jest głównym bohaterem
filmu Bartosza Liska Nie dojechać nigdy (2017).