środa, 15 marca 2017

Koci, koci łapci... w Radwankach

Kolejne w tym roku spotkanie Koła NPBK było związane z obchodzonym w lutym Dniem Kota i nosiło tytuł  „Koci, koci łapci”.
Bibliotekarka Marlena Gapińska rozpoczęła spotkanie od  malowania twarzy dzieci aby upodobnić je w tym dniu do kotów. Dzieci na spotkanie przyniosły swoje pluszowe koty i przedstawiły je pozostałym. Opowiadano też o kotach, które żyją w naszych domach, jakie są i jak się zachowują. 

Pierwszą zabawą była „Uciekaj myszko do dziury” - zabawa która już prawie została zapomniana a większość dzieci nawet jej nie znała. Wspólnie śpiewano piosenkę „A-a, kotki dwa” z książki pod tym samym tytułem. Przy stole uczestnicy  uczyli się rysować kota z pomocą książki pt. „Akademia  rysowania profesora ołówka” a z prac tych powstała wystawka. Następnie dzieci  pokazywały jak chodzą koty, jak zachowują się gdy są przestraszone lub się cieszą oraz naśladowano dźwięki przez nie wydawane. Informację co to znaczy, że koty się „marcują” wyczytano z internetu. Zajęcia zakończyły się mierzeniem wzrostu wszystkich uczestników aby sprawdzić ile urosły od poprzedniego mierzenia.
                                                                                                       E. Zamiara