piątek, 9 grudnia 2016

Lekcja biblioteczna w Radwankach

Już tradycją się stało, że klasa IV w Radwankach bierze udział w lekcji bibliotecznej, której tematem są regulaminy, katalog i księgozbiór Biblioteki Publicznej w Radwankach. We współpracy z polonistką panią A. Golcz przybliżana jest uczniom wiedza na wymienione tematy. Każdy czytelnik/użytkownik Biblioteki powinien wiedzieć po co jest katalog, do czego służy oraz potrafić z niego korzystać. Ważną sprawą jest również umiejętność wyszukiwania informacji w katalogu podręcznym z którego obecnie coraz rzadziej się korzysta w tradycyjnej, papierowej formie na rzecz wyszukiwania informacji poprzez internet. Umiejętność ta jednak z pewnością przyda się uczniom w przyszłości do poszukiwania informacji podczas dalszej edukacji.
Na zakończenie uczniowie otrzymali zadanie spisania wspólnie jak największej ilości informacji, które zapamiętali z lekcji, aby  przy następnej wizycie w Bibliotece móc je sobie przypomnieć.