wtorek, 11 października 2016

„Czym skorupka za młodu…”

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W dniu 7.10.2016 roku MGBP Margonin Filia w  Próchnowie gościła w swoich progach grupę przedszkolaków wraz z opiekunkami. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami i zapoznać się z biblioteką.  Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla dzieci.
Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci dowiedziały się , jak należy dbać o książki. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy
i wizytówką z godzinami otwarcia biblioteki oraz listem adresowanym do rodziców, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki i wypożyczy książeczki.

G. Michalewicz