wtorek, 15 września 2020

„ ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2020 ” w Margoninie

„ ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2020 ” w Margoninie
W sobotę 5 września 2020 roku odbył się zorganizowany przez naszą bibliotekę po raz szósty rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Jest to ogólnopolska akcja skupiająca bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów!
Rajd rozpoczął się zbiórką przed biblioteką o godzinie 10.00. Po kilku słowach wstępu i odczytaniu regulaminu, grupa wspólnie zadecydowała pomimo deszczu o wyruszeniu w drogę do Lipin. Po raz kolejny, z czego jesteśmy zadowoleni, dołączyła do nas liczna grupa pracowników firmy Agrifirm Polska Sp. z o.o., wraz z rodzinami. Sporo uczestników, to byli rajdowicze z lat ubiegłych ale i tacy, którzy zdecydowali się pojechać z nami pierwszy raz. Cieszy nas również udział Burmistrza Janusza Piechockiego, stałego uczestnika naszych przedsięwzięć. Na miejscu w nowo oddanej do użytkowania filii bibliotecznej w Lipinach na rowerzystów czekała kiełbasa z grilla i słodki poczęstunek. Deszczowa aura nie pozwoliła na wiele w plenerze ale można było zwiedzić nowy obiekt biblioteczny a także skorzystać z Bookcrossingu. Atrakcją rajdu była możliwość wysłuchania fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego, która wybrana została do Narodowego Czytania 2020. Ta akcja przeprowadzona została w bibliotece w Lipinach a w role bohaterów wymienionego dramatu wcielili się chętni mieszkańcy Lipin i Margonina. Odbyło się też losowanie upominków, które mogliśmy przygotować dzięki sponsorom. Pogoda nam niezbyt dopisała ale rajd uważam za udany w szczególności dzięki samym uczestnikom i Sponsorom. Około 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Margonina.
Rajd odbył się z zachowaniem środków bezpieczeństwa w związku z COVID-19. Wszyscy dbamy o siebie i bliskich!
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rajdowiczom za obecność, sponsorom: Agrifirm Polska Spółka z o.o., Restauracja Komfort, Restauracja Leon, Jacobs Douve Egberts PL Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Auto Sklep Lidia Nazimek, Studio Urody i Wizażu Joanna Słodowa, Apteka „Przy Polnej” Iwona Sporek, Kwiaciarnia "U Kamili" Kamila Wikariusz, Andrzej Meliński, Drogeria APE, Miejsko-Gminny Ośrodek Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Margoninie, Panda Margonin, Kebab Margonin a także sponsorom anonimowym za ufundowane nagrody, oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do organizacji i uatrakcyjnienia tegorocznego rajdu a nie zostali wymienieni.
Serdeczne podziękowania KGW Lipiny oraz Sołectwu Lipiny za nieocenioną pomoc.
E.Zamiara