wtorek, 15 września 2020

Narodowe Czytanie 2020 w Margoninie

Narodowe Czytanie 2020 w Margoninie
W tym roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie zorganizowała Narodowe Czytanie w nowo otwartej filii bibliotecznej w Lipinach.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Do wspólnego czytania wybranych fragmentów dramatu zaproszono mieszkańców Lipin i Margonina.
Swoich głosów bohaterom użyczyli:
- Filip Stefaniak - Kirkor
- Genowefa Łojewska - Balladyna
- Romualda Rogacka - Alina
- Lidia Struta - Wdowa
- Henryk Skarżyński - Pustelnik
- Małgorzata Walewska - Goplana
- Jakub Sygnecki - Grabiec
- Klaudiusz Polcyn - Gralon
- Roman Baszkiewicz - Kostryn
- Agata Wysogląd - Skierka
- Karolina Baszkiewicz - Chochlik
Margonińska Biblioteka zgłaszając swoje uczestnictwo w Narodowym Czytaniu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymała okolicznościową pieczęć tegorocznej edycji Narodowego Czytania a inicjatywa objęta została Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.
Dziękuję wszystkim czytającym za aktywny udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania, dziękuję również przybyłym słuchaczom, wśród których znaleźli się Burmistrz Miasta
i Gminy Margonin Janusz Piechocki, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Margonin Jerzy Staniewski, Radny Miasta i Gminy Margonin Adam Rogacki, uczniowie starszych klas ze Szkoły Podstawowej w Lipinach, mieszkańcy Lipin i okolic a także uczestnicy rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz 2020”.
Narodowe Czytanie odbyło się z zachowaniem środków bezpieczeństwa w związku z COVID-19. Wszyscy dbamy o siebie i bliskich.
Ewa Zamiara