poniedziałek, 3 października 2016

„Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Margoninie 29 września odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, autorem takich książek jak: „Krioterapia”, „To warto wiedzieć” czy „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. To właśnie tej ostatniej poświęcone było spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Lipin i Margonina.

„Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” to książka, która pozwala dziecku uczyć się bawiąc. Autor w zabawny sposób mówił o dwuznaczności nazw miejscowości na mapie Polski, uświadamiając najmłodszym zagadnienia z dziedziny geografii. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały naszego gościa a na koniec mogły zadawać pytania, co z ochotą czyniły.

Po spotkaniu książka, będąca już w naszej bibliotece szybko zniknęła z półki.

Spotkanie zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.