wtorek, 1 grudnia 2015

Dzień Misia w Margoninie

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki. Pluszowy miś otrzymał swą nazwę „Teddy Bear” na cześć prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosevelta, który podczas polowania uratował małego niedźwiadka. Dziś pluszowe misie są najlepszymi przyjaciółmi dzieci na całym świecie.

W margonińskiej bibliotece od trzech lat odbywają się „Urodziny Misia”, by uczcić święto pluszaków. Spotkanie zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.
Na „Trzecie urodziny Misia” dzieci jak zwykle przyniosły swoje zabawki, aby przedstawić je koleżankom i kolegom oraz opowiedzieć o nich kilka słów. Spotkaniu towarzyszył nasz Miś Bibliotekarz, który przeczytał dzieciom fragmenty „Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego.

Na „Urodziny Misia” przybył gość specjalny: Pani Erika Michałek, hodowca pszczół
i producentka miodu oraz ozdób z pszczelego wosku. Pani Erika wprowadziła dzieci w sekretny świat życia niedźwiadków i opowiedziała o ich przysmaku.

Dla uczestników zabawy przygotowano quizy: rozpoznawanie prawdziwych i bajkowych misiów, sprawdzian wiedzy o życiu misiaków. Były też inne zabawy jak: „Stary niedźwiedź mocno śpi”, dekorowanie „Misiowego Tortu” czy śpiewanie piosenki „Niedźwiadek”.

Na zakończenie dla dzieci przygotowano niespodziankę – prawdziwy tort urodzinowy, zaśpiewano więc Misiowi „Sto lat” i przystąpiono do degustacji smakołyku.
Na kolejne „Urodziny Misia” zapraszamy w przyszłym roku!
                                                                                                                          K. Promińska

Obejrzyj: Nasze Misie

Obejrzyj: Czy znasz bajkowe Misie?

Obejrzyj: "Stary niedźwiedź mocno śpi..." :)