piątek, 12 lipca 2019

Odjazdowy Bibliotekarz 2019

W sobotę 6 lipca 2019 roku odbył się zorganizowany przez naszą bibliotekę po raz piąty rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Jest to ogólnopolska akcja skupiająca bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów.
Rajd rozpoczął się zbiórką przed biblioteką o godzinie 10.00. Po kilku słowach wstępu i odczytaniu regulaminu oraz wymienieniu  Sponsorów  rajdu, podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy w drogę do Zbyszewic przez Młynary, Margońską Wieś, Kowalewo i Próchnowo. Po raz pierwszy, co nas bardzo ucieszyło do naszego rajdu dołączyła liczna grupa pracowników wraz z rodzinami z firmy Agrifirm Polska Sp. z o.o.. 


Po drodze przed Próchnowem zatrzymaliśmy się w pobliżu głazu narzutowego pod nazwą „Zaklęta Karczma”. Po dojściu do głazu, odczytaliśmy legendę  z nim związaną, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy dalej. Na miejscu w Ośrodku Wypoczynkowym Komfort czekał na nas grill i poczęstunek. Dzieci miały do dyspozycji plac zabaw, dorośli zaś relaksowali się podziwiając okoliczną przyrodę. Atrakcją rajdu był pokaz kulinarny finalisty MasterChefa Mateusza Krojenki, z degustacją sajgonek.  Na wesoło odbyło się też losowanie dla rajdowiczów upominków, które mogliśmy przygotować dzięki sponsorom. Pogoda nam dopisała, troszkę pokropiło a słońce dało przebyć rajd bez poparzeń. Cała aura rajdu dzięki Sponsorom i samym uczestnikom była wspaniała. Około 14.00 wyruszyliśmy krótszą trasą przez Sułaszewo w drogę powrotną do Margonina. Pożegnaliśmy się na Nowym Mieście i umówiliśmy na rajd w przyszłym roku, na który już teraz wszystkich zapraszamy! 


Dla uczestników rajdu przygotowaliśmy stanowisko bookcrossingu, gdzie można było bez zobowiązań wymienić się książkami lub jedną z nich zabrać do domu.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rajdowiczom za obecność, sponsorom: Urząd Miasta i Gminy Margonin Burmistrz Janusz Piechocki, Agrifirm Polska Spółka z o.o., Mateusz Krojenka, Restauracja Komfort, Restauracja Leon,  Jacobs Douve Egberts PL Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Kwiaciarnia "U Kamili" Kamila Wikariusz, Drogeria APE, Salon Fryzjerski AS Agnieszka Orwat a także sponsorom anonimowym za ufundowane nagrody oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do organizacji i uatrakcyjnienia tegorocznego rajdu.


Podziękowania składamy również policjantom z Komisariatu Policji w Margoninie oraz Strażakom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem podczas całego rajdu.
Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na: fb.com/biblioteka.margonin
                                                                                             E.Zamiara