wtorek, 10 lipca 2018

„ ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2018 ” w MargoninieODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2018 ” w Margoninie
            W sobotę 7 lipca 2018 roku odbył się zorganizowany przez naszą bibliotekę po raz czwarty rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Jest to ogólnopolska akcja skupiająca bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów.
Rajd rozpoczął się zbiórką przed biblioteką o godzinie 10.00. Po kilku słowach wstępu i odczytaniu regulaminu podzieliliśmy się na grupy i wyruszyliśmy w drogę do Laskowa przez Marcinek, Piłkę, Weśrednik i Mielimąkę. Po drodze zatrzymaliśmy się nad „tamą”, gdzie podziwialiśmy widoki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Na miejscu czekał na nas grill i poczęstunek w pięknej scenerii u Pani Renaty Spychalskiej, która udostępniła nam kawałek „zielonego raju” na odpoczynek i relaks. Pogoda nam dopisała a cała aura rajdu dzięki Sponsorom i samym uczestnikom była wspaniała. Około 13.30 wyruszyliśmy tą samą trasą w drogę powrotną do Margonina. 
Dla uczestników rajdu przygotowaliśmy stanowisko bookcrossingu, gdzie można było bez zobowiązań wymienić się książkami. 
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rajdowiczom za obecność, sponsorom: Urząd Miasta i Gminy Margonin Burmistrz Janusz Piechocki, Restauracja Komfort, Restauracja Leon,  Jacobs Douve Egberts PL Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Renata Spychalska Bar Przystań Laskowo, Kwiaciarnia "U Kamili" Kamila Wikariusz a także Sponsorom anonimowym za ufundowane nagrody oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do organizacji i uatrakcyjnienia tegorocznego rajdu.
Podziękowania składamy również policjantom z Komisariatu Policji w Margoninie za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.
Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na: fb.com/biblioteka.margonin
E.Zamiara