poniedziałek, 27 listopada 2017

Literkowa Uczta...Dalsza część projektu  "Literkowej uczty." za nami...

Spotkania autorskie i warsztaty literacko-plastyczno-kulinarne w BIBLIOTECE w Margoninie i jej filiach w Próchnowie, Radwankach i Lipinach.

W ramach projektu "Literkowa uczta." w programie "Partnerstwo dla książki", odbyły się w październiku w gminie Margonin warsztaty literacko-plastyczno-kulinarne oraz spotkania z autorką książek dla dzieci Panią Joanną Krzyżanek. W warsztatach i spotkaniach autorskich brały udział dzieci z wszystkich klas od I do IV z całej gminy a przedszkolacy uczestniczyły w spotkaniach autorskich. Pani Joanna wykorzystała w warsztatach m.in."Bajkę pachnącą cytrynami", "Bajkę pachnącą czekoladą", "Bajkę pachnącą truskawkami" , "Dobre maniery Cecylki Knedelek", "Księgę ortografii", Księgę językowych porad Lamelii Szczęśliwej". Forma warsztatowa realizowanego projektu pozwoliła dzieciom na aktywne w nim uczestnictwo a poznani bohaterowie książek podczas warsztatów, zaprosili dzieci do świata liter i rysunków, rozbudziły ich wyobraźnię i chęć poznania kolejnych przygód bohaterów z książek Joanny Krzyżanek. Poprzez zabawę i zajęcia warsztatowe dzieci uczyły się m.in., zasad ortografii, dobrych manier, wolontariatu. Podczas spotkań autorskich miała swoją promocję kolejna książka Joanny Krzyżanek pt.: "Przygoda u Świętego Mikołaja", dzieci w naszej gminie widziały ją jako pierwsze.

Spotkania autorskie i warsztaty literacko-plastyczno-kulinarne realizowane były we współpracy ze Szkołami Podstawowymi i Przedszkolem Samorządowym na terenie Gminy Margonin.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Ewa Zamiara