wtorek, 3 października 2017

Dzień Głośnego Czytania w Radwankach – 29.09.2017 r.

Już po raz drugi w Bibliotece w Radwankach  obchodzono Dzień głośnego czytania. Uczestniczyły w nim dwie grupy przedszkolne oraz I klasa. Każda z grup miała inny program zajęć. We wtorek gościli w Bibliotece uczniowie klasy pierwszej. Była to ich pierwsza wizyta zanim zostaną pasowani na czytelnika, dlatego musieli zapoznać się wstępnie z zasadami panującymi w bibliotece, a następnie wysłuchali kilku rozdziałów z lektury "Afryka Kazika" Łukasza Wierzbickiego. W książce autor mówił o podróży rowerem przez Afrykę w latach 30 ubiegłego wieku i przygodach jakie przeżywał na nieznanym wówczas lądzie. Na koniec spotkania uczniowie kolorowali kontynent oraz wklejali, w formie papierowej, zwierzęta mieszkające w Afryce. Była to również ciekawa lekcja geografii. W środę bibliotekę odwiedziły maluchy z przedszkola. Dzieci wysłuchały bajki "Kto powiedział miau?" W. Sutiejewa a następnie naśladowały głosy zwierząt i opowiadały o tym jakie znają zwierzęta, a jakie spotkał w bajce mały piesek. W czwartek do Biblioteki zawitały starszaki, które wysłuchały dwóch opowiadań, pt. "Pod grzybem" i "Jabłko". Obowiązkowa  okazała się przerwa na ćwiczenia, po których przystąpili do ulubionego zajęcia czyli rysowania. Powstały ilustracje przedstawiające grzyby i jabłka. Dzień głośnego czytania był kolejną okazją do spotkania z najmłodszymi i uczenia ich obcowania z książką oraz zachętą do korzystania z oferty Biblioteki również z rodzicami.