środa, 18 stycznia 2017

„Mały pingwin Pik – Pok" w Próchnowie

Dnia 16.01.2017 roku odbyło się  spotkanie Koła  Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek. Tematem spotkania był „Pingwin Fraczek pokonuje słabości” i „Mały pingwin Pik – Pok „ .
Pierwszy bohater opowiada jak uporał się niechęcią do czytania. Gdy opanował umiejętność biegłego czytania „połykał” książki jak świeżutkie rybki. To wspaniałe opowiadanie jest w książce Barbary Stańczuk „Bajki pomagajki  … na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro „ . Drugim bohaterem był pingwin Pik – Pok , jego historię poznały dzieci z książki Adama Bahdaja pt.: „Mały pingwin Pik – Pok „. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się książki „Moja pierwsza encyklopedia Kubusia Puchatka –Zwierzęta”;„Wesołe zwierzaki” Piotra Felicjana Nalepy; „Dla dzieci o zwierzątkach” -Polscy autorzy dzieciom.
Z w/w książek dzieci dowiedziały się o życiu pingwinów , o krainie mrozu i zwyczajach pingwinów. W atmosferze zabawy - z opakowań po actimelu i piłeczki ping- pongowej i czarnych fraków wyciętych z kartek  powstały wspaniałe pingwiny. Wykonane przez dzieci pingwiny wyruszyły w daleką podróż….. – zobaczą domy dzieci.

                                                                                                           G. Michalewicz