czwartek, 21 kwietnia 2016

Roman Pankiewicz i jego "drugi żywioł" w Margoninie 14.04.2016

Niedawno w naszej bibliotece gościliśmy Romana Pankiewicza, podróżnika i autora książek o Islandii, Rosji i Niemczech. O historii, kulturze i życiu w Niemczech na przykładzie Frankfurtu opowiedział w ostatniej swojej książce zatytułowanej: "Niemcy moja mała ojczyzna – drugi żywioł". Na potrzeby dokończenia tej książki, odwiedził to miasto jeszcze raz w ubiegłym roku.
Każda z książek jest wynikiem jego wnikliwych obserwacji otoczenia, które poczynił przebywając w tych krajach, gdzie pracował zawodowo.

Zapraszamy do Biblioteki,
posiadamy w swoich zbiorach całość tryptyku podróżniczego:
"Islandia – Trzeci żywioł", "Matuszka Rosija – pierwszy żywioł", "Niemcy moja mała ojczyzna – drugi żywioł".