poniedziałek, 2 listopada 2015

Głośne czytanie w Bibliotece w Radwankach

Naszą Bibliotekę odwiedziła klasa IIb i Ia. Starsi uczniowie poznali bliźniaków Kubę i Bubę, bohaterów książki Grzegorza Kasdepke, którym przytrafiają się przeróżne historie.Uczestnicy spotkania wysłuchali tylko kilku z nich oraz uczestniczyli w zabawach takich jak wspomniani bohaterowie w książce. Natomiast klasa Ia zapoznała się z opowiadaniem Marii Konopnickiej pt."Na jagody". Następnie dzieci w skupieniu wysłuchały wierszy tej samej autorki z książki pt."Co słonko widziało". Głośne czytanie realizowane jest przez cały rok, kiedy tylko dzieci zawitają do Biblioteki aby spotkać się z ulubionymi książkowymi postaciami lub z chęcią poznania nowych.