środa, 6 maja 2015

Rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz"


Rajd organizowany jest przez naszą Bibliotekę po raz pierwszy. Punktem docelowym rajdu jest nowy budynek naszej wiejskiej filii bibliotecznej w Radwankach, oddany do użytku pod koniec ubiegłego roku. Obiekt powstał w ramach Programu Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek. Poprzez organizację rajdu rowerowego chcemy umożliwić uczestnikom zwiedzanie Biblioteki, a także pokazać, że można przyjemnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Wydarzenie to łączy ze sobą promowanie czytelnictwa, rekreacji i integracji lokalnej społeczności.  


Rajd rozpocznie się 23 maja o godz.10.00 zbiórką przed Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Margoninie. W celu udogodnienia przejazdu wytypowane zostaną dodatkowe punkty trasy, w których uczestnicy będą mogli dołączyć do grupy. Punkty te powstaną w porozumieniu z uczestnikami wg potrzeb. Trasa rajdu obejmuje ok. 7 km w jedną stronę. W połowie drogi skierujemy się do Gospodarstwa Agroturystycznego "Klekoldzin", gdzie przewidziany jest postój z możliwością zwiedzania obiektu. Dalej poruszać będziemy się drogą leśną. Przyjazd na miejsce przewidziany jest na godz.12.00. W Radwankach spotkamy się z grupą "Odjazdowego Bibliotekarza" z Chodzieży. Pobyt zaplanowany jest do godziny 16.00. Droga powrotna przebiegać będzie tą samą trasą, a zakończenie rajdu przewidziane jest o godzinie 17.00.

Atrakcje na trasie zapewnione zostały dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy: Urząd Miasta i Gminy Margonin, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Nauka Jazdy Konnej Kamila Hamerlińska, Centrum Ubezpieczeń Mirosława Wysocka, Kwiaciarnia "U Kamili" Kamila Wikariusz, Tupperware Izabela Ćwirko-Lupa, Restauracja Komfort, Studio Urody i Wizażu Joanna Słodowa, AVON Monika Sipińska. Dziękujemy również właścicielom Gospodarstwa Agroturystycznego "Klekoldzin" za udostępnienie obiektu.

 Zachęcamy do zapisywania się!